top of page

Source: Iranintl

Nov 29, 2022

روز سه‌شنبه هشتم آذر، گروهی از پرستاران بیمارستان خمینی تهران و کارکنان شرکت گُندله‌سازی بندرعباس دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند. کارمندان سیف‌خودرو و رانندگان و کامیون‌داران هم وارد چهارمین روز اعتصاب خود شدند.

در سومین ماه از خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، دور جدیدی از اعتصابات در واحدهای صنعتی، خدماتی، نفت و گاز آغاز شده است.شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت از آمادگی کارگران فازهای مختلف کنگان و عسلویه برای اعتصاب خبر داد.کارکنان شرکت گُندله‌سازی (گلوله‌های تولید شده از نرمه سنگ آهن برای تولید آهن خام) مادکوش بندرعباس در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان دست به تجمع و اعتصاب زدند.


رانندگان و کامیون‌داران هم که از ابتدای هفته جاری اعتصاب ۱۰ روزه خود را آغاز کرده بودند، این اعتصاب را در روز سه‌شنبه ادامه دادند.

اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهایی از جمله شیراز، اصفهان، سنندج، بندرعباس و ... گزارش شده است.

اعتصاب کارمندان سیف‌خودرو نیز وارد چهارمین روز خود شد.گروهی از پرستاران بیمارستان خمینی تهران هم دست از کار کشیدند و با تجمع در محوطه بیمارستان، شعار دادند: «یه عمره وعده می‌دن، حق ما رو نمی‌دن».


روز گذشته (دوشنبه هفتم آذر) نیز شرکت سرماآفرین سومین روز اعتصاب خود را سپری کرد.

در این روز همچنین دانشجویان ۱۱ دانشگاه اعتصاب کرده و مردم تجمعات اعتراضی شبانه‌ای را در تهران، سنندج، گلشهر، کرج، بابلسر، اشنویه، گنبد و ... برپا کردند.

در روزهای گذشته فراخوان‌های متعددی برای بر پا کردن تجمعات اعتراضی و اعتصاب گسترده در سه روز ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر منتشر شده است.


bottom of page