top of page

Source: Iranintl

Nov 22, 2022

روز یکم آذر ماه، کارگران پتروشیمی مسجدسلیمان، شرکت بهمن موتور و رانندگان پایانه اکبرآباد تهران دست از کار کشیدند و تحصن کردند. گزارش‌ها و ویدیوهایی نیز از ادامه اعتصاب کسبه و بازاریان در شهرهای کردنشین از جمله سقز منتشر شده است.

کارگران پتروشیمی مسجدسلیمان در اعتراض به طبقه‌بندی نشدن مشاغل و مشکلات معیشتی خود اعتصاب کردند.اعتصاب کسبه، بازاریان و کارگران اما در روز سه‌شنبه، با بخش صنایع و خدمات آغاز شد و کارگران شرکت بهمن موتور و رانندگان پایانه اکبرآباد تهران دست از کار کشیدند.


کارگران معترض شرکت بهمن موتور در تجمع اعتراضی خود شعار دادند: «درآمد دلاری، کارگر ریالی ...»ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال حاکی از اعزام ماموران سرکوب و یگان‌ویژه به پایانه اکبرآباد است.

پیش از این ویدیوهایی به ایران‌اینترنشنال رسیده بود که نشان می‌دادند کارکنان و راننده‌ها در ترمینال باربری اکبرآباد در حوالی اسلامشهر تهران تجمع کردند.کارکنان و راننده‌های این پایانه در حمایت از خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی، شعارهایی چون «راننده اعتصاب کن، راننده اعتصاب کن»، «راننده باغیرت، حمایت حمایت» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

از مجتمع فولاد مبارکه اصفهان نیز ویدیویی منتشر شده که نشان می‌دهد روی ورق‌های فولادی شعار «زن زندگی آزادی» نوشته شده است.


ویدیو‌های رسیده به ایران‌اینترنشنال همچنین حاکی از اعتصاب سراسری کسبه در شهر سقز است.

گزارش‌هایی هم از حرکت هلی‌کوپتر بر فراز آسمان سقز منتشر شده است.

اعتراضات مردمی در شهرهای سه استان آذربایجان‌ غربی، کردستان و کرمانشاه پس از حمله نیروهای امنیتی به مردم در مهاباد در روز شنبه گسترده‌تر شد.

روز دوشنبه نیروهای امنیتی به مردم شرکت‌کننده در مراسم خاکسپاری سه جان باخته خیزش انقلابی مردم ایران در جوانرود و پیرانشهر تیراندازی کردند که بر اساس گزارش‌ها، دو نفر کشته و بیش از ۱۰ نفر زخمی شدند.

bottom of page