top of page

Source: Iranintl

Nov 30, 2022

ایران اینترنشنال به یک بولتن سری که خبرگزاری فارس برای حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران تهیه کرده دست یافته که در آن از علی خامنه‌ای نقل شده اعتراض‌ها به زودی تمام نمی‌شود.


این بولتن سری در نتیجه هک خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران به دست گروه هکری بلک ریوارد افشا شده و در اختیار ایران اینترنشنال قرار گرفته است.متن کامل بولتن محرمانه خبرگزاری فارس برای فرمانده کل سپاه را از اینجا بخوانیدخامنه‌ای: نظام در جنگ رسانه‌ای عقب افتاده است


اما در بولتن سری ۱۲۳ صفحه‌ای که در یک نسخه و فقط برای سلامی تهیه شده، رهبر جمهوری اسلامی پیش از تهیه بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه، تاکید کرده نظام در جنگ رسانه‌ای عقب افتاده است.

همچنین او و تهیه‌کنندگان بولتن با نگرانی از اینکه مردم ایران، دست داشتن دشمن خارجی در اعتراض‌ها را باور نمی‌کنند، تاکید شده که باید کاری کرد تا مردم فکر کنند اعتراض‌ها کار خارجی‌هاست.

در بولتن سری فارس برای حسین سلامی، خامنه‌ای در ماجرای کشتار زاهدان، رییس دولت سیزدهم و دبیر شورای عالی امنیت ملی را به کم‌کاری متهم کرده است.حداد عادل: بسیج ضعیف شده و توان بسیج‌کنندگی ندارد


همچنین نقل قول‌هایی از رهبر جمهوری اسلامی در بولتن آمده که نشان از نگرانی او از ناکارآمدی دستگاه سرکوب دارد. غلامعلی حداد عادل، پدر همسر مجتبی خامنه‌ای به خامنه‌ای گفته تنها یک جمعیت بزرگ می‌تواند اعتراض‌ها را جمع کند و به نظر او، بسیج ضعیف شده و توانش را ندارد.

در بولتن سری فارس گفته شده خامنه‌ای در دیدار با حداد عادل به او گله کرده که چرا اصول‌گرایان و بسیاری از اعضای مجمع تشخیص و مجلس خبرگان و نمایندگان دولت در قبال اعتراض‌ها سکوت کرده‌اند و حتی یک توییت نزده‌اند

در عین حال، این بولتن فاش کرده سران سه قوه، کمیته‌ای برای بررسی علل شکل‌گیری اعتراض‌ها به ریاست غلامحسین اژه‌ای، رییس قوه قضاییه راه‌ انداخته‌اند.


طبق شنود روس‌ها، مردم ایران در وضعیت انقلابی قرار گرفته‌اند


در بولتن سری خبرگزاری فارس آمده که سرویس اطلاعاتی روسیه به نقل از شنود دستگاه‌های اطلاعاتی غربی گفته که مردم ایران در وضعیت انقلاب قرار گرفته‌اند.

طبق این سند «روس ها حاصل شنودهای منطقه ای خود از دستگاه های اطلاعاتی خارجی درباره ایران را در اختیار مقام‌های ایرانی قرار داده‌اند. دستگاه های مذکور معقتدند که مردم ایران در وضعیت انقلاب قرار گرفته اند و مردم ایران از لحاظ ذهنی به این باور رسیده‌اند که شرایط کشور در یک شرایط انقلاب است.»تلاش نظام برای بی‌اعتبار کردن مولوی عبدالحمید


در این بولتن، خبرهایی درباره جمعه سیاه زاهدان هم منتشر شده، روزی که در آن بیش از ۹۰ نفر با شلیک نیروهای امنیتی کشته شدند.

بر اساس محتوای این سند، علی خامنه‌ای تایید کرده که نیروی انتظامی با تیربار به سوی معترضین شلیک کرده است. او گفته گزارش نیروهای مسلح با گزارش نیروی انتظامی تفاوت دارد و به همین دلیل نماینده‌اش را به سیستان و بلوچستان فرستاد.


در بولتن سری خبرگزاری فارس آمده که رهبر نظام دستور داده مولوی عبدالحمید بازداشت نشود، بلکه نظام او را بی آبرو کنند.

بی‌توجهی عبدالحمید به نماینده رهبر نظام باعث شده که شخص خامنه‌ای، رهبر مذهبی مردم زاهدان را تهدید به بازداشت کند.

در این سند آمده که علی خامنه‌ای در دیدار با حسین اشتری فرمانده فراجا از او خواسته که به مولوی عبدالحمید هشدار داده شود.نظرسنجی وزارت کشور: مردم فکر می‌کنند اعتراض‌ها ادامه دارد


در این بولتن نظرسنجی وزارت کشور هم آمده که براساس آن ۵۶ درصد مردم فکر می‌کنند اعتراض‌ها به این زودی‌ها تمام نمی‌شود. براساس همین نظرسنجی، بیش از نیمی از مردم ایران معتقدند حجاب باید اختیاری باشد و کمتر از ۱۴ درصد مردم اخبار صداوسیمای حکومتی را صادقانه می‌دانند.

در سه ماه گذشته، مقام‌ها در تریبون‌های رسمی تعداد معترضان را کمتر از چهل هزار نفر عنوان می‌کردند، اما در بولتن سری حسین سلامی، تعداد معترضین در خیابان ۶۰۰ هزار نفر ارزیابی شده است


همچنین بر اساس این سند «۷۰ درصد مردم تمایلی به حضور در راهپیمایی در حمایت از نظام و انقلاب ندارند. ۲۱.۴ درصد گزینه زیاد و خیلی زیاد و ۵.۹ درصد نیز گزینه تا حدودی را انتخاب کرده‌اند.»

کارشناسان سپاه اعتراف کرده‌اند که اعتراض‌ها در ایران سراسری است.ترس مردم از نیروهای نظامی ریخته است


بر اساس بخشی از این سند، از دید حکومت بزرگترین دستاورد خیزش انقلابی برای مخالفان «ریزش ترس مردم از نیروی نظامی و انتظامی» بوده است. در این بولتن محرمانه همچنین اشاره شده که فرزندان برخی از خانواده‌های کشته شدن جنگ ایران و عراق و برخی کارمندان دولت در جمع بازداشت‌شدگان حضور دارند.


در همین راستا به نقل از کارشناسان آمده که اذهان عمومی و مردم متقاعد شده‌اند که اعتراض‌ها در کل کشور وجود دار و سراسری است.

به گفته این کارشناسان، تداوم خیزش انقلابی و افزایش «تلفات نیروی انسانی ابهت و اقتدار نظام» را درهم می شکند و بازسازی آن نیازمند زمان است.

در این سند همچنین اشاره شده که «برخی از مسئولان ایرانی مقیم خارج به مسئولان داخلی گفته‌اند که در اذهان عمومی خارج از کشور نیز این موضوع که نظام ایران به هم ریخته و آینده نامعلومی دارد، باور پذیر شده است.»


خامنه‌ای تایید کرده دولت کند و بی‌برنامه و بی‌تصمیم است


بر اساس بخش دیگری از این سند، محمدباقر قالیباف رییس مجلس به خامنه‌ای گفته «دولت برنامه و هدفی در کارها ندارد و نمی توانند تصمیم بگیرند، آشفته هستند. ما برای کمک به آن‌ها می‌رویم اما آن‌ها درک نمی کنند.» خامنه‌ای بی‌برنامه و کند بودن و بی‌تصمیمی دولت را تایید کرده است.نگرانی خامنه‌ای از اعتراض‌های محله‌محور


گسترش اعتراض‌های محله‌محور در جریان خیزش انقلابی مردم ایران، باعث نگرانی علی خامنه‌ای شده است و بولتن محرمانه خبرگزاری فارس برای حسین سلامی حاکی است که

خامنه‌ای از سازمان تبلیغات اسلامی خواسته‌ تا با شناسایی« عناصر انقلابی» در مساجد محلات و...یک شبکه منسجم را برای مقابله با «تحرکات ضد انقلاب در محلات» تشکیل دهند.

bottom of page