top of page

Source: Iranintl

Nov 20, 2022

هم‌زمان با تجمع مردم در عبدل آباد تهران، نیروهای امنیتی به شرکت‌کنندگان در مراسم یادبود حمیدرضا روحی در بهشت زهرا حمله و تعدادی از مردم را بازداشت کردند.

هم‌زمان با تجمع مردم در عبدل آباد تهران، نیروهای امنیتی به شرکت‌کنندگان در مراسم یادبود حمیدرضا روحی در بهشت زهرا حمله و تعدادی از مردم را بازداشت کردند.

مردم در مراسم سوم حمیدرضا روحانی در بهشت زهرا شعارهایی از جمله «مهاباد کردستان، سنگر کل ایران» ،«قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» و «کردستان زاهدان با غیرتان ایران» سر دادند.

ماموران امنیتی به مردم گلوله ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور شلیک و تعدادی از آنان را بازداشت کردند. بر اساس گزارش‌ها، حمیدرضا روحی، دانشجوی عمران دانشگاه آزاد شهرقدس، شامگاه ۲۶ آبان در شهر زیبا با گلوله نیروهای امنیتی کشته شد. روز شنبه نیز دانشجویان دانشگاه آزاد واحد شهر قدس، تجمع کردند.


روز یکشنبه همچنین گروهی از دانش آموزان در عبدل آباد، در منطقه ۱۹ تهران، با شعار «‌مرگ بر این حکومت بچه‌کش» تجمع کردند.مردم و کسبه نیز به این تجمع پیوستند و با آتش زدن سطل آشغال‌ها و روشن کردن آتش تعدادی از خیابان‌های این منطقه را بستند.مردم همچنین شعارهایی از جمله «مرگ بر دیکتاتور بچه‌کش» و «جمهوری اسلامی نمی خوایم، نمی خوایم» سر دادند.


ویدیوهایی نیز از شلیک گاز اشک‌آور به مردم منتشر شده است.با وجود سرکوب‌ها خشونت‌بار نیروهای جمهوری اسلامی، خیزش مردمی ادامه دارد.در همین حال گروهی از مردم پیرانشهر نیز در حمایت از مهاباد به خیابان آمدند.


همچنین بر اساس گزارش‌ها مردم در برخی محلات مهاباد تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، فضا در شهر مهاباد پس از حمله سنگین نیروهای امنیتی به معترضان در شامگاه شنبه، شبیه به فضای حکومت نظامی است.


نیروهای نظامی روز یکشنبه سوار بر خودروهایی که بر روی برخی از آنها دوشکا قرار داشت، در حال دور زدن ممتد در این شهر بودند.

bottom of page