top of page

Source: Iranintl

Nov 23, 2022

خیزش ایرانیان در شهرهای مختلف علیه جمهوری اسلامی همچنان و با وجود سرکوب‌ها ادامه دارد. شرکت‌کنندگان در مراسم خاکسپاری یک معترض کشته شده در اعتراضات مشهد، شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

پیکر جواد اسعدزاده روز چهارشنبه دوم آذر در مشهد به خاک سپرده شد و معترضان در مراسم تدفین او، شعار دادند: «این گل پرپر شده هدیه به میهن شده»، «هر یه نفر کشته شه هزار نفر پشتشه» و ...بر اساس گزارش‌ها، ماموران امنیتی در جریان خاکسپاری پیکر اسعدزاده به حاضران حمله کردند.

طبق اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، جواد اسعدزاده در روز ۲۸ آبان در مشهد بازداشت شد. مقامات سپس به خانواده او گفتند در بیمارستان بستری است. خانواده با جست‌وجو متوجه می‌شود که این مرد جوان با حال بد به بیمارستان منتقل شده، در آنجا جان خود را از دست داده و نیروهای امنیتی جسدش را برده‌اند.


از سوی دیگر اما در تهران، همزمان با اعتصاب کسبه بازار چراغ برق، گروهی از مردم در این بازار شعارهای ضد حکومتی سر دادند.فاطمه حیدری، خواهر جواد حیدری که در خیزش انقلابی مردم در قزوین به دست حکومت به قتل رسید نیز با انتشار ویدیویی در اینستاگرام خود اعلام کرد ماموران برای دستگیری اعضای خانواده‌اش به روستای محل سکونت آنان رفته‌اند، قفل در دهیاری روستا را شکسته‌اند و دوربین‌های آن را با خود برده‌اند.

bottom of page