top of page

Source: DW

Nov 16, 2022

در محلات شهرک غرب و سعادت آباد تهران، تجمعات وسیعی در حال شکل گیری است. در بازار آهن آتش سوزی و درگیری روی داده است. در مترو نیز مردم با نیروهای امنیتی مقابله کردند. کامیاران در حالت نیمه جنگی است.


با تاریک شدن هوا در ایران اعتراضات و تجمعات خیابانی از سر گرفته شدند. ویدیوهایی از مناطق مختلف شهر تهران منتشر شده به خصوص در شهرک غرب و سعادت آباد تجمعات بسیار گسترده است. در خیابان ولی عصر نیز تجمعات در حال شکل گیری است.


در داخل متروی تهران نیز چند مورد درگیری روی داده است. ویدیویی از ماموران مسلح در ایستگاه متروی تاتر شهر منتشر شده و صدای تیر در داخل ایستگاه مترو شنیده می‌شود. در ویدیوهای دیگری زنان در داخل ایستگاه مترو روسری‌هایشان را به آتش کشیده و فریاد "بیشرف، بیشرف" سر می‌دهند:


ویدیوی دیگری منتشر شده که گفته می‌شود یکی از مناطق غرب تهران است. در یک منطقه مسکونی صدای آژیر قرمز شنیده می‌شود و بعد فردی هشدار وضعیت قرمز می‌دهد و می‌گوید: "زمان انقلاب فرا رسیده".
آتش‌سوزی شدید در بازار آهن شادآباد تهران

فیلم‌هایی منتشر شده که دود غلیظ ناشی از آتش سوزی در بازار آهن تهران در منطقه شادآباد را نشان می‌دهد.

همچنین ویدویی از زخمی شدن یکی از کسبه‌ این بازار  بر اثر تیراندازی ماموران حکومتی منتشر شده است. بعد از انتشار این ویدیو شخصی که این فیلم را برای کانال وحید آنلاین فرستاده بوده خبر داده که فرد زخمی مورد عمل جراحی قرار گرفته و وضعیتش فعلا باثبات است.
وضعیت نیمه جنگی در کامیاران

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، ده‌ها نیروی بسیج و سپاه  در خیابان‌های منتهی به بیمارستان سینا در کامیاران مستقر شده‌اند. 

همچنین گفته شده پیکر برهان کرمی که امروز در اثر تیراندازی نیروهای سپاه مقابل منزل فواد محمدی (کشته شده دیشب در کامیاران) کشته شد به بیمارستان سینا منتقل شده و تاکنون به خانواده‌اش تحویل داده نشده است.


در ویدیوهای دیگری خودروی زرهی در سطح شهر کامیاران دیده شده و صدای تیراندازی شنیده می‌شود.در کرمانشاه نیز امشب مردم به خیابان‌ها آمده‌اند. شبکه حقوق بشر کردستان نوشته در محلاتی مثل فردوسی، برق، فرهنگیان و.. نیروهای امنیتی سعی در مسدود کردن مسیر تظاهرات دارند و صدای تیراندازی شنیده می‌شود.
در مشهد نیز اوضاع ناآرام گزارش شده است. یک شهروند با انتشار یک ویدیو که مربوط به امشب ۲۵ آبان در هفت تیر مشهد است می‌گوید "اوضاع خیلی داغونه".

در محلات هاشمیه و  وکیل آباد نیز ویدیوهایی از تجمع و شعاردهی مردم همراه با صدای بوق ممتد خودروها منتشر شده است.


در توییت‌هایی درباره اصفهان نیز نوشته شده که در محلات قائمیه، مفتح، ملک‌شهر و زینبیه این شهر درگیری میان مردم و معترضان به شدت جریان دارد.

bottom of page