top of page

Source: DW

Nov 25, 2022

شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، کرج و زاهدان شامگاه ۴ آذر نیز صحنه حضور معترضان بودند. رضا پهلوی خواستار آزادی وریا غفوری شد و بازیکنان تیم فولاد خوزستان به نشانه اعتراض در تمرین شرکت نکردند.


شامگاه جمعه و با تاریک شدن هوا معترضان باردیگر در چند شهر خیابان‌ها آمدند.  برخی محلات تهران، مانند تهرانسر، پونک و نازی‌آباد صحنه تظاهرات ضدحکومتی بودند.

در شبکه‌های اجتماعی ویدئوهایی از شهرک اکباتان هم‌رسان شده که معترضان در آن شعار می‌دهند: «خامنه‌ای ضحاک می‌کشیمت زیر خاک.»

در اصفهان حاضران در تظاهرات خواهان ملحق شدن مردم می‌شوند.

در فردیس و گوهردشت کرج شعارهایی سر داده شد.

همزمان در زاهدان نیز اعتراضات در طول شب ادامه یافت.
رضا پهلوی: به کم‌تر از آزادی وریا غفوری قانع نیستیم


رضا پهلوی، ولیعهد سابق ایران در توییتی به بازداشت وریا غفوری، فوتبالیست نام‌آشنای منتقد سیاست‌های حکومت اعتراض کرد.

او با انتشار ویدئویی از سخنان این ملی‌پوش سابق تیم فوتبال ایران نوشت که صدای او و سایر زندانیان سیاسی است.


اعتراض بازیکنان فولاد به بازداشت وریا غفوری

به گزارش کاربران شبکه‌های اجتماعی، بازیکنان تیم فوتبال فولاد خوزستان در اعتراض به بازداشت وریا غفوری، بازیکن این تیم در تمرین روز جمعه شرکت نکردند.

وریا غفوری  دیروز پس از تمرینات تیم فولاد در اهواز بازداشت شد.


نامه سرگشاده ۱۴۰ چشم‌پزشک در مورد شلیک به چشم مردم


۱۴۰ چشم‌پزشک در نامه‌ای به محمود جباروند، رئیس انجمن چشم‌پزشکی ایران از هدف قرار دادن چشم معترضان توسط سرکوبگران انتقاد کرده‌اند.


در این نامه با اشاره به شلیک به چشم با تفنگ ساچمه‌ای و پینت‌بال و آسیب‌های "جبران ناپذیر" چشمی حاصل از آن درخواست شده که در این مورد به مقامات مربوطه هشدارهای ضروری داده شود.

در نامه آمده است: «متاسفانه در بسیاری از موارد ضربه وارده منجر به از بین رفتن بینایی یک و یا هردو چشم شده است.»bottom of page