top of page

Source: DW

Nov 25, 2022

گروه هکری بلک‌ ریوارد از هک وبسایت خبرگزاری فارس و در اختیار گرفتن ۲۵۰ ترابایت دیتای این رسانه وابسته به سپاه و دستگاه خامنه‌ای خبر داد. صدراعظم آلمان پیگرد معترضان از سوی جمهوری اسلامی را نکوهش کرد.


وبسایت خبرگزاری فارس توسط گروه هکری بلک‌ریوارد (پاداش سیاه) هک شد. پس از این حمله سایبری تصویر یک زن معترض که روسری‌اش در بالا گرفته در سایت فارس مشاهده شد.


این گروه هکری فارس را "بنگاه لجن پراکنی فارس" نامیده و گفته است: «بخش اعظم نامه اعمال سیاه تک تک کارکنان رسمی و همکاران غیررسمی آن با جزییات تمام در اختیار ماست و این هشدار را به سایر جیره‌خواران سپاه و آخوندها می‌دهیم که روزهای تاریک و سختی در انتظارشان است. به سراغ تک تک تان خواهیم آمد.»بلک ریوارد افزوده که بولتن‌های محرمانه خبری که به نهاد رهبری و سپاه ارسال می‌شد، فکس‌ها، تماس‌های رکورد شده، مکاتبات اداری، آرشیو تصاویر و اسناد مالی فارس در اختیار آنهاست: «۲۵۰ ترابایت دیتا یا به عبارتی هست و نیست بنگاه لجن پراکنی فارس از ابتدا تا کنون...»
اکانت توییتری فارس با تایید ماوقع نوشت: «یک گروه هکری دقایقی پیش همزمان با شادی مردم ایران برای لحظاتی سایت خبرگزاری فارس را از دسترس خارج کرد. خبرگزاری فارس تقریبا همه روزه از سوی چند کشور خارجی از جمله رژیم صهیونیستی مورد حملات گسترده و پیچیده سایبری قرار می‌گیرد. گروه فنی فارس در حال بررسی موضوع و اصلاح آن است.»

انتقاد اولاف شولتس از پیگرد معترضان

صدراعظم آلمان آزار و اذیت معترضان توسط جمهوری اسلامی را مایه ناراحتی خواند.

به گزارش رویترز، اولاف شولتس عصر جمعه ۲۵ نوامبر در برلین ضمن تأکید بر این که هدف غرب همچنان عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی است از پیگرد تظاهرکنندگان ایرانی که برای دستیابی به آزادی فردی و اجتماعی تلاش می‌کنند انتقاد کرد.

بیانیه کانون نویسندگان ایران در حمایت از معترضان

کانون نویسندگان ایران به مناسبت فرارسیدن ۲۵ نوامبر، روز جهانی منع خشونت علیه زنان نگاهی انداخته بر "انواع خشونت بر زنان" در اعتراضات جاری.

در بیانیه یادآوری شده که حکومت تلاش دارد، ارزش اعتراض دخترانی که با شعار "زن زندگی آزادی" در برابر گلوله سینه سپر می‌کنند را با نسبت دادن آن به "غلیان نیازهای جنسی" و "اشتیاق به برهنگی" فروبکاهد.

بیانیه از جمله میٰ‌گوبد: «پی‌در‌پی خبر جان باختن دختران بر اثر دلایلی مانند "سقوط از بلندی"، "سکته قلبی و "مصرف الکل" به گوش می‌رسد، در ویدئوها تصاویر "دستمالی شدن" آن‌ها توسط مأموران حکومت منتشر می‌شود، احکام سنگین زندان برایشان روا می‌شود و خبر می‌رسد که در زندان‌ها دختران (و پسران نوجوان) را برای "تجاوز سازمان‌یافته" دست‌چین می‌کنند. اما وقایع نشان‌‌دهنده آن‌ است که این همه نتوانسته "فریاد جوانان جان‌به‌لب رسیده را خاموش کند.»

کانون نویسندگان ایران می‌نویسد: «از این پس جهان در ۲۵ نوامبر یادآور دختران جوانی خواهد بود که تنها برای یک زندگی انسانی در ایران قربانی خشونت شدند و دل‌آوری زنان جوان و نوجوانانی را خواهد ستود که آزادی خود را طلب کرده و در این راه چنان پای فشردند که همراهانی بسیار از هر جنس و سن و از هر قوم و مسلک یافتند.»

بیانیه اعتراضی کارگران سیکل ترکیبی سنندج به حضور نیروهای حکومتی

کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج در بیانیه‌ای به حضور "نیروهای غیرهمکار" برای تأمین امنیت محل کار خود اعتراض کرده و گفته‌اند، تأمین امنیت این نیروگاه بر عهده خود کارگران و مردم همجوار است.

در این بیانیه با جنبش آزادی‌خواهی کنونی در جامعه ایران ابراز "همدلی و همراهی" شده و آمده است، حضور "نیروهای نظامی و شبه‌نظامی و ایجاد فضای امنیتی باعث "ایجاد مزاحمت و تشویش برای کار کردن و نیز شبهه و حساسیت برای روستاهای قلیان و ننله در همجواری نیروگاه شده است."

کارگران خواستار خروج سریع نیروهای امنیتی شده و به مدیر نیروگاه و نهادهای امنیتی هشدار داده‌اند که "نتایج زیان‌بار سیاست‌های امنیتی متوجه آن‌ها خواهد بود.""بازداشت مجدد مجید قره‌باغی"

صفحه توییتر "+۱۵۰۰ تصویر" که خبرهای خیزش مردمی ۱۴۰۱ را پوشش می‌دهد از "بازداشت مجدد مجید قره‌باغی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات ۹۸ در اول آذر" خبر داد.

در این خبر گفته می‌شود که مأموران هنگام بازداشت سگ او را "با سه گلوله کشتند".

bottom of page