top of page

Source: DW

Dec 4, 2022

وکیل ملیکا قراگوزلو از حمله به او در بیمارستان رازی امین‌آباد خبر داده و ادامه این حبس در بیمارستان روان‌درمانی را "شکنجه" خوانده است. آذر منصوری، دبیرکل حزب اتحاد ملت خواستار گفت‌وگوی حاکمیت با ملت شد.


محمدعلی کامفیروزی، وکیل ملیکا قراگوزلو، دانشجوی بازداشتی دانشگاه علامه در توییتی نوشته که موکلش در تماس تلفنی با مادرش گفته که شامگاه ۱۲ آذر در بیمارستان رازی امین‌آباد مورد "ضرب و جرح چند مرد" قرار گرفته است.


در این توییت آمده است که قصد آن‌ها "تزریق آمپول به او و بستن به تخت" بوده است.در ادامه آمده که خانم قراگوزلو در اعتراض به این وضعیت از شب گذشته دست به "اعتصاب غذا زده و دیگر تماسی نخواهد داشت.


بنا بر اعلام کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور، این دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری در ۱۰ مهرماه پس از شکستن قفل خانه‌اش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و بعد از انتقال به زندان قرچک به بیمارستان رازی امین‌آباد فرستاده شد.وکیل او ادامه حبس موکلش در بیمارستان روان‌درمانی امین‌آباد را "مصداق بارز نقض حقوق اساسی شهروندی و شکنجه" برشمرده و مسئولیت بروز هر اتفاقی را بر عهده "مسئولان قضایی و امنیتی" کشور دانسته است.


آذر منصوری در دیدار با شمخانی: حاکمیت باید با مردم گفت‌وگو کند

آذر منصوری، دبیرکل حزب اصلاح‌طلب "اتحاد ملت ایران اسلامی" که همراه با جمعی از فعالان سیاسی با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد خواستار گفت‌وگوی حاکمیت با ملت شد.

او گفت، حاکمیت باید خطاها را پذیرفته و بلندگوهای نفرت‌پراکن را کنترل کند. همچنین اینستاگرام، واتس‌اپ، توییتر، تلگرام، فیس‌بوک و کلاب‌هاوس باید رفع فیلتر شود.

منصوری توصیه کرد که حاکمیت "لااقل به یکی از احزابی که درخواست مجوز تجمع کرده‌اند، مجوز بدهد و مطمئن باشد این یک اقدام ظرفیت‌ساز است."


جواهرفروشی علی دایی ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر را تعطیل اعلام کرد

صفحه اینستاگرامی گالری نور، جواهرفروشی علی دایی، فوتبالیست نامی ایران در استوری خود از تعطیلی این گالری در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر خبر داد.

در این روزها در اعتراض به جمهوری اسلامی فراخوان‌های گسترده‌ای برای اعتراض و اعتصاب داده شده است.


العالم: منظور دادستان تعطیلی گشت ارشاد نبود

العالم، رسانه وابسته به صداوسیما با اشاره به سخنان اخیر دادستان کل کشور نوشت، منظور جعفر منتظری تعطیلی گشت ارشاد نبوده است.

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در یک جلسه پرسش و پاسخ به یکی از حاضران در مورد تعطیلی گشت ارشاد گفت: «گشت ارشاد ربطی به قوه قضائیه ندارد و از همان جایی که در گذشته تأسیس شد از همان جا نیز تعطیل شد.»


العالم با اشاره به این که "هیچ مقام رسمی در جمهوری اسلامی تعطیلی گشت ارشاد را تأیید نکرده" می‌نویسد، حداکثر برداشت ممکن از این سخنان این است که گشت ارشاد از زمان تأسیس مربوط به قوه قضائیه نبود.

العالم ادامه می‌دهد، چنانچه دادستان تأیید کرده است: «قوه قضائیه نظارت خود را بر کنش‌های رفتاری در سطح جامعه ادامه خواهد داد.»

bottom of page