top of page

Source: DW

Nov 22, 2022

موج واکنش‌ها به حاشیه‌های دیدار تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و ایران همچنان ادامه دارد. برخی از رسانه‌های داخل ایران عدم هم‌خوانی ملی‌پوشان با سرود جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار داده‌اند.


ناکامی سنگین ۲ بر ۶ تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل ملی‌پوشان انگلیس بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخل ایران داشته است.

در حالی که همه ۱۱ بازیکن تیم ملی فوتبال ایران، دستجمعی از همراهی و خواندن سرود جمهوری اسلامی خودداری کردند، روزنامه کیهان در ایران نوشته است: «برخی از اعضای تیم ملی غیرت نداشتند و سرود نخواندند. ایران ۲، انگلیس، اسرائیل، آل سعودو وطن‌فروشان داخلی و خارجی ۶.»

بیشتر بخوانید: بازتاب رسانه‌ای حاشیه‌های دیدار انگلیس مقابل ایران در جام جهانی

در واکنش به این اظهارات روزنامه کیهان، اکانت توئیتری وزارت خارجه اسرائیل اشاره کرده است: «هم نرفتیم جام جهانی هم ۶ تا گل زدیم‌. آفرین به ما.»

روزنامه جوان نیز با لحن تندی نوشته است:‌«بد شانس خوش حاشیه! تیم ما مهم‌تر از همه، خوش حاشیه بود. از چند ماه پیش تاکنون، از اجنبی‌‌ها تا وطن‌فروش‌ها این تیم را زیر حاشیه قرار دادند.»

از سوی دیگر، روزنامه سازندگی اشاره کرده است: «۱۰۰ دقیقه جهنمی. بازیکنان تیم ملی ظاهرا برای همدردی با مردم ایران از همراهی و خواندن سرود ملی خودداری کردند که این اتفاق با سانسور صدا و سیما پخش نشد.»

بیشتر بخوانید: شکاف میان هواداران با تیم فوتبال ایران در آستانه جام جهانی

بر اساس دیدگاه روزنامه آرمان، "ترکیب کی‌روش اشک ایرانی‌ها را در آورد". روزنامه هم‌میهن نیز می‌نویسد: «بازی تحت فشار. شکست سنگین به انگلیس در روزی که حاشیه بر متن پیروز شد.»

طبق تیتر روزنامه آفتاب نیز تیم ملی فوتبال ایران "نیاز به شروعی دوباره" دارد.

روزنامه همشهری هم خاطرنشان کرده است: «بازنده، اما امیدوار. جام جهانی با شکست برای تیم ملی آغاز شد. اما کار هنوز تمام نشده و شاگردان کی‌روش ۲ بازی مهم پیش رو دارند.»

روزنامه جام جم نیز با نگاه به بخت تیم ملی فوتبال ایران به صعود به دور بعدی، معتقد است: «ملی‌پوشان علیرغم باخت به انگلیس برای شکست ولز و آمریکا هم‌قسم شدند. حلقه اتحاد برای جبران.»

روزنامه ابتکار هم نخستین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در برابر ملی‌پوشان انگلیس را به عنوان "سخت‌ترین بازی قرن" توصیف کرده است.
bottom of page