top of page

Source: DW

Dec 3, 2022

انتشار فراخوان‌ها برای پیوستن اصناف به اعتصابات سراسری ادامه دارد. اتحادیه کامیون‌دارها اعلام همبستگی کرد. گلشیفته فراهانی از فمینیست‌ها خواست صدای "انقلاب ایران" باشند. موج درخواست‌ها برای آزادی آرش صادقی و توماج صالحی.


همزمان با ادامه  خیزش انقلابی مردم ایران ، فراخوان‌های  اقشار مختلف برای پیوستن به اعتصابات سراسری در روز‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذرماه در شبکه‌های اجتماعی ادامه دارد. در این فراخوان‌ها فعالان مدنی، رانندگان اتوس‌های شهری، مترو تا کارگران معادن و صنایع و کامیون‌داران را به اعتصاب دعوت کرده‌اند.اطلاعیه اتحادیه کامیون‌داران

بر اساس منابع کارگری، اتحادیه کامیون‌داران ایران در اطلاعیه جدیدی اعلام کرده در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه با اعتصابات سراسری در ایران همراه خواهد شد.

این اتحادیه در بیانیه خود هرگونه ایجاد مزاحمت، ناامنی و سنگ‌پراکنی به سوی رانندگان خود را محکوم نموده است.


تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهانی

اتحادیه آزاد کارگران روز ۱۲ آذر از ادامه تجمع اعتراضی کشاورزان استان اصفهان خبر داد. کاربران در توئیتر نیز درباره ادامه اعتراضات چند روزه  کشاورزان مقابل اداره آب منطقه‌ای اصفهان اطلاع‌رسانی کرده‌اند.


گلشیفته فراهانی خطاب به فمینیست‌ها: صدای "انقلاب ایران" باشید

گلشیفته فراهانی، هنرپیشه سرشناس ایرانی ساکن فرانسه، در نامه‌ای نسبت به اهمیت آنچه که او "انقلاب تاریخی در حال وقوع" در ایران خوانده تاکید کرده است.


در این نامه سرگشاده که نسخه‌ای از آن توسط نیویورک تایمز منتشر شده، فراهانی ضمن دشوارخواندن درک شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران برای غربی‌ها، از فمینسیت های دنیا به ویژه آنهایی که تاکنون سکوت اختیار کرده‌اند خواسته است در این برهه تاریخی صدای زنان ایرانی و "انقلاب نوپای" ایران باشند.


اعتراضات و "افزایش اقتدار نظام" 

همزمان با انتشار فراخوان‌ها برای اعتراض‌ها و اعتصابات گسترده در ایران احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی اعتراضات گسترده اخیر را نتیجه "نگرانی دشمنان از افزایش اقتدار جمهوری اسلامی" دانسته است.

به گزارش تسنیم، وحیدی گفته است: «اینها وقتی دیدند که ایران فشار حداکثری را به شکست کشانده است، اصلاحات اساسی اقتصادی انجام می دهد و مشکلات را یکی پس از دیگری حل می کند، بسیار نگران شدند.»


ادامه درخواست برای آزادی توماج صالحی در سالروز تولدش

نگرانی‌ها در مورد وضعیت و حکم احتمالی توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و فعال سیاسی زندانی دوازدهم آذر همزمان با سالروز تولد این فعال سیاسی افزایش یافته است. کاربران ضمن درخواست برای آزادی این خواننده پیام‌های او برای معترضان را باز نشر کرده‌اند.


فراخوان برای طوفان توئیتری در حمایت از آرش صادقی

کنشگران حقوق بشر ایرانی همزمان با اطلاع‌رسانی خانواده آرش صادقی در باره وخامت اوضاع جسمانی او و ممانعت مراجع امنیتی از درمانش، برای حمایت از او فراخوان داده‌اند.

آنها از کاربران ایرانی درخواست کردند ۱۲ آذر ساعت ۲۰ به وقت ایران طوفان توئیتری به پاکنند.


هشدار علی کریمی درباره انتشار "ضداطلاعات" پیش از اعتصاب‌های ۱۶ آذر

علی کریمی، بازیکن سرشناس فوتبال ایران که به یکی از صداهای اعتراضات سراسری تبدیل شده است نسبت به "پروپاگاندای جمهوری اسلامی " به منظور تضعیف اعتصابات سراسری هشدار داد.


او در یک استوری در اینستاگرام در مورد "شوک‌ درمانی" توسط حکومت هشدار داد و نوشت : «شوک‌درمانی دو رکن دارد: اول خبر جنایتی هراس‌انگیز و نامشخص پخش می‌شود و در مرحله بعد اخباری ضد و نقیض در مورد آن انتشار می‌یابد. »


پروژه "شکست خورده" رئیسی در سفر به سنندج

درحالی‌که رسانه‌های حکومتی در ایران از دستاوردهای سفر ابراهیم رئیسی برای آرام جلوه دادن فضا در مناطق کردنشین خبررسانی‌ می‌کنند، کاربران فضای مجازی پروژه رئیسی را شکست خورده ارزیابی کرده‌اند.


آنها پس از انتشار ویدئوی اظهار پشیمانی آجیل فروش سنندجی در شبکه‌های اجتماعی و عذرخواهی او از مردم برای دیدار با رئیسی نوشتند: «آیا روزنامه‌های حکومتی معذرت‌خواهی این شهروند سنندجی را تیتر خواهند کرد؟»ابراهیم رئیسی در میان جو امنیتی شدید در سفر به سنندج با خانواده برخی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری دیدار کرد.bottom of page