top of page

Source: DW

Dec 7, 2022

گفتگوی آنجلینا جولی با رویا پیرایی

آنجلینا جولی، ستاره سینما و سفیر صلح سازمان ملل متحد با رویا پیرایی، دختر مینو مجیدی که درجریان اعتراضات در روز ۲۹ شهریور در کرمانشاه به ضرب گلوله ماموران جمهوری اسلامی کشته شد، گفتگو کرد.


 تصویری از رویا پیرایی در کنار آرامگاه مادرش در حالی که موهایش را تراشیده و حجابش را برداشته بود، بازخورد فراوانی داشت. او همچنین در کنار مسیح علینژاد، لادن برومند و شیما بابایی در روز ۲۰ آبان با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه دیدار و گفتگو کرد.


آنجلینا جولی در این گفت و گو به خانم پیرایی می‌گوید: «تو بسیار الهام بخش و شجاع هستی، برای من افتخاره که با تو اینجام»


طرح جدید مجلس شورای اسلامی علیه "سلبریتی‌ها"

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌گوید "طرحی در مجلس برای قانونمند کردن سلبریتی‌ها در فضای مجازی تدوین شده است."


عضو هیئت رئیس مجلس گفت: «در همین مسائل اخیر فلان بازیگر و یا بازیکن یک دروغ را منتشر می‌کند و با آن تمام امنیت روانی جامعه را به هم می‌ریزد. نباید طوری باشد که امنیتی که با تلاش هزاران نفر پرسنل به‌صورت شبانه‌روزی و با اهدای شهدای بسیاری به دست آمده با ادعای یک سلبریتی به‌هم بریزد و این وقتی به دست می‌آید که آنها بدانند در مقابل حرف‌شان مسئول هستند.»


حاجی‌دلیگانی افزود: « ما الان طرح‌هایی را در مجلس داریم که قوه قضائیه را مکلف کنیم در برابر مسئولیت‌هایی که متوجه افراد می‌شود وقتی که پیامی را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. این در مورد افرادی است که نوعی وجهه اجتماعی دارند که به آنها سلبریتی گفته می‌شود.»


ابلاغ حکم اعدام به حمید قره‌حسنلو در بیمارستان

به گزارش کانال تلگرام "بیدارزنی" و بنا به اطلاع منابع نزدیک به خانواده صبح روز چهارشنبه ۱۶ آذر (۷ دسامبر) حکم اعدام دکتر حمید قره‌حسنلو، علیرغم اینکه روز گذشته عمل جراحی داشته است، در بیمارستان به او ابلاغ شد.


به گزارش کمیته پیگیری وضعیت  بازداشت شدگان فرزانه قره‌حسنلو نیز که از متهمان پرونده کشته شدن بسیجی عجمیان است به "۲۵ سال حبس نفی بلد در زندان اهواز و تحت مراقبت که با هیچ کس معاشرت یا ملاقات نداشته باشد" محکوم شده است.


فرزانه قره‌حسنلو کارشناس علوم آزمایشگاهی به همراه همسرش حمید قره‌حسنلو متهم‌های پرونده کشته شدن بسیجی روح‌الله عجمیان در مراسم حدیث نجفی در کرج هستند.


بنا بر گزارش‌های منتشرشده حمید و فرزانه قره‌حسنلو که هر دو در حوزه پزشکی و درمانی فعالیت دارند، به هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم و شکنجه شدید در زندان قرار گرفته‌اند.


روز ۱۳ آبان ۱۴۰۱، ماموران با یورش به خانه این زوج، حمید و فرزانه را در مقابل چشمان دختر ۱۰ ساله‌اشان بازداشت کردند. عمادالدین باقی که مسائل حقوق بشری مربوط به زندانیان ایران را دنبال می‌کند در رشته توئیتی ابهامات و نقص‌های پرونده این زوج را برشمرده است.

bottom of page