top of page

Source: Iranintl

Dec 14, 2022

بازیکن راگبی نامی دیگر در لیست ورزشکاران زندانی؛ مهدی دهقانی در عادل‌آباد شیراز حبس است.مهدی دهقانی مربی و بازیکن راگبی یک ماه پیش در اعتراضات شیراز بازداشت و به پلاک صد شیراز منتقل شده است. این ورزشکار در حال حاضر در زندان عادل آباد شیراز نگهداری می‌شود و جزییاتی از اتهامات او در دست نیست.


 

رامین رضاییان: در بهترین لحظه زندگی‌ام نتوانستم خوشحالی کنم.رامین رضاییان، ملی‌پوش فوتبال ایران با انتشار عکسی از خود در جام جهانی پس از گلزنی مقابل ولز، با شرح وضعیت مردم در ایران گفت: خدايا از حالي كه خيلي وقته نمي دونه گريه كنه يا بخنده خستم، در بهترين لحظه زندگيم نتونستم خوشحالي كنم


چون هميشه گفتم: وقتي حال مردم سرزمينم خوب نيست حال منم خوب نيست، غمي كه تمام نشود اسمش غم نيست تاريكي مطلقه. به خدا خستم.


 

ما کنار امیر هستیم، او را اعدام نکنید؛ واکنش رسانه‌های بین‌المللی به وضعیت نصرآزادانیپس از انتشار خبر حکم اعدام برای امیر نصر آزادانی، بازیکن سابق تراکتور، علاوه‌بر جامعه ایرانی حالا رسانه‌های مطرح دنیا نیز در شوک فرو رفته و به صورت گسترده درحال اطلاع رسانی درباره وضعیت این فوتبالیست حرفه‌ای هستند.


تلگراف، FIFPRo، فاکس اسپورت از جمله این رسانه‌ها هستند که با اعلام حمایت از امیرنصر آزادانی خبر دستگیری او را اطلاع رسانی کرده و خواستار توقف اجرای حکم اعدام نصرآزادانی شدند.


 

پوریا حمیدخانی ملی‌پوش پیشین تیروکمان در زندان فشافویهپوریا حمیدخانی ملی پوش پیشین جوانان تیروکمان ایران حدود دوماه پیش در اکباتان بازداشت و در زندان فشافویه به سر می برد. هنوز اطلاعی از اتهامات این ورزشکار در دست نیست و در این مدت خانواده او تحت فشار امنیتی ترجیح داده بودند درباره بازداشت این ورزشکار اطلاع رسانی انجام نشود.


 

عیسی انوری و محمد خیوه در حبس؛ دو کوهنورد در لیست بازداشتی‌های جمهوری اسلامیعیسی انوری مربی کوهنوردی و فعال گردشگری به همراه محمد خیوه کوهنورد و طبیعت گرد در شهر یاسوج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات شیراز منتقل شدند.به جز چند تماس تلفنی با خانواده، هیچ‌ اطلاعاتی از اتهام و سرنوشت این دو ورزشکار وجود ندارد.


عیسی انوری مربی کوهنوردی و فعال گردشگری به همراه محمد خیوه کوهنورد و طبیعت گرد در شهر یاسوج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات شیراز منتقل شدند.به جز چند تماس تلفنی با خانواده، هیچ‌ اطلاعاتی از اتهام و سرنوشت این دو ورزشکار وجود ندارد.


 

سیمکان‌پور، سنگنورد شیرازی در حبس امنیتی؛ لیست دستگیری ورزشکاران طولانی‌تر می‌شودسیامک سیمکان پور، سنگنورد ۳۵ ساله ۱۱ آبان در شیراز به دنبال سلسله دستگیری های سنگنوردان در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به وزارت اطلاعات شیراز منتقل شده است.


او تحت فشار زیاد برای اعتراف اجباری قرار دارد و چند باری با خانواده تماس تلفنی داشته، خانواده به شدت تحت فشار بودند تا خبر دستگیری این سنگنورد را رسانه‌ای نکنند.


 

اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال خواهان رفع فوری مجازات امیر نصر آزادانی شداتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال با انتشار توییتی درباره #امیر_نصرآزادانی، بازیکن سابق تیم تراکتور، که با حکم احتمالی اعدام از سوی حکومت مواجه است، ابراز نگرانی و ناراحتی کرد.


این اتحادیه همچنین نوشت: «ما در همبستگی با امیر می ایستیم و خواهان رفع فوری مجازات او هستیم.»


 

bottom of page